لوله و اتصالات پلی اتیلن

لوله و اتصالات پلی اتیلن

لوله و اتصالات پلی اتیلن


انواع لوله و اتصالات پلی اتیلن و کاربرد های آن

قبل از اینکه به سراغ مبحث اصلی یعنی لوله و اتصالات پلی اتیلن برویم، ابتدا در یک پاراگراف برای شما در مورد پلی اتیلن توضیح خواهیم داد.

پلی اتیلن (PE) چیست؟

به ماده ای از جنس ترمو پلاستیک که از پلیمریزاسیون تولید می شود، پلی اتیلن (PE) می گویند.

برای تولید ، ساخت انواع و اقسام محصولات پلاستیکی، انواع مدل لوله های پلی اتیلن، ورقه های پلیمری، کیسه های پلاستیکی، الیاف ها، ظرف های بسته بندی مواد، ورقه های پلیمری و غیره از پلی اتیلن های سبک یا (LDPE) استفاده می شود.

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید پلی اتیلن از چه چیزی به دست می آید. پلی اتیلن ها محصولاتی هستند که از نفت خام می باشند. اگر بخواهیم به صورت تخصصی در مورد آن یک جمله بگوییم این است که این مواد ها یک ماده پلیمری هستند و از قسمت های جداگانه ای از اتیلن تشکیل می شود. وقتی این قسمت ها در کنار هم قرار می گیرند مولکول بزرگ تری از پلیمر را می سازند.

همانطور که می دانید پلی اتیلن ها کاربرد های بسیار زیادی دارند. اما از آن ها در صنعت هایی مانند صنایع  لاستیک یا پلاستیک بیشتر استفاده می کنند.

در این میان ذکر کنیم که شرکت بازار اتیلن همیشه از بهترین نوع و بالا ترین نوع کیفیت اتیلن در ساخت لوله و اتصالات پلی اتیلن و بقیه محصولات خود استفاده می کند.

انواع پلی اتیلن

در متن زیر انواع پلی اتیلن هایی که امروزه در صنعت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند را نام بردیم:

  • پلی اتیلن با اتصالات عرضی
  • کو پلیمر های اتیلن یا وینیبل استر
  • با چگالی های بالا
  • با چگالی پایین
  • سبک های خطی
  • بسیار سبک

این ماده ها ها کاربرد های بسیاری هم دارند و البته هر کدام دارای خصوصیات منحصر به فرد خود می باشد.

مثلا پلی اتیلن های تولید شده با چگالی بالا جهت ساخت یا تولید انواع لوله و اتصالات پلی اتیلن  و همچنین برای انواع مدل خازن های پلی اتیلنی استفاده می شوند.  البته به جز موارد بالا، این پلیمر کاربرد های دیگری مانند : تولید قطعه های پلاستیکی ، انواع بطری ها؛ جعبه های مخصوص حمل و نقل، انواع مدل ظرف های پلاستیکی نگهداری از ماده های غذایی، کیسه جهت بسته بندی محصولات، سپتیک تانک و … هم دارد.

پلی اتیلن های سبک

از پلی اتیلن های سبک یا VLDPE برای تولید انواع مدل های کیسه های پلاستیکی، فیلم های بسته بندی ماده ها، لوله و اتصالات پلی اتیلن، ظرف ها، ورق پلیمری و …. استفاده می کنند.

از پلی اتیلن با چگالی متوسط

از پلی اتیلن با چگالی متوسط  هم جهت ساخت فیلم های بسته بندی، انواع لوله و اتصالاتی که فقط در آبیاری استفاده می شود، ساخت پوشش های محافظ سطح فلزی و…. استفاده می کنند.

پلی اتیلن خطی با چگالی پایین (LLDPE)

این محصولات اصولا در تولید روکش برای کابل های برق و کابل های مخابرات ، انواع مدل پوشش و قطعات پلاستیکی و همچنین فیلم های محافظ مصرف می شود.

شرکت صنعتی بازار اتیلن همیشه در تلاش بوده تا بتواند بهترین محصولات خود مانند لوله و اتصالات پلی اتیلن را با بهترین کیفیت و به صرفه ترین قیمت  به فروش برساند. اگر میخواهید از قیمت و لیست محصولات بازار اتیلن اطلاع پیدا کنید با کارشناسان و مشاورین ما با شماره تلفن۰۹۱۲۵۹۷۰۶۸۴ تماس بگیرید.

در پاراگراف های بالا کمی در مورد لوله های پل اتیلن برایتان صحبت کردیم. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درمورد این محصول به شما دهیم.

همانطور که می دانید لوله های پلی اتیلن در انواع مختلفی تولید می شوند. این محصولات بر اساس ضخامت بر پایه سه اصول اندازه گیری مشخص می شوند.

سیستم اندازه گیری لوله های پلی اتیلن:

  1. اندازه گیری لوله های پلی اتیلن بر پایه قطر خارجی که معین شده که اصطلاحتا به آن (DR) می گویند.
  2. لوله های پلی اتیلن بر پایه سایز و اندازه لوله های فولاد با شناسته (SIDR) که اصطلاحا به آن IPS می گویند.
  3. لوله های پلی اتیلن بر اساس اندازه لوله های مسی که اصطلاحا به آن (CTS) می گویند.

مهم ترین سوالی که در این بخش برای هر کسی پیش می آید این است که لوله های پلی اتیلن چه کاربرد هایی دارند؟

 

لوله و اتصالات پلی اتیلن

لوله و اتصالات پلی اتیلن

 

کاربرد های لوله و اتصلات پلی اتیلن

لوله ها و اتصالات پلی اتیلن کاربرد های بسیاری در صنعت های مختلفی دارند . به طور مثال از این محصولات در سیستم های آب رسانی و سیستم های فاضلابی استفاده می کنند. این لوله ها دارای محبوبیت بسیار زیادی در صنعت ساخت و ساز های شهری هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

×