اتصالات پلی اتیلن پیچی

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

معرفی اتصالات پلی اتیلن پیچی

اتصالات پلی اتیلن پیچی که اسم دیگر آن رزوه‌ای نام دارد. بدون احتیاج به دستگاه جوشکاری و از راه مجرای لوله به هم دیگر وصل می‌شوند. این لوله ها کاربرد‌های بسیاری دارند از جمله سیستم‌های آبرسانی، آبیاری، باغ ها، زمین‌های کشاورزی به تعداد زیادی استفاده می‌شود. تولید شدن این اتصالات به صورت تزریقی است. این اتصالات بدون احتیاج به دستگاه جوش پلی اتیلن با سرعت زیاد اقدام می‌گردد.

برای تولید آن معمولا از مواد درجه 1 استفاده نمی‌شود به همین خاطر، زمان خرید حتما به برند و تاریخ آن توجه کنید تا در آن‌ها سوراخ و یا نشتی ایجاد نگردد.
قابل توجه است که اتصالات پیچی از قسمت‌های بسیار مهم اتصالات پلی اتیلن است.

ویژگی اتصالات پلی اتیلن

نحوه کار با این اتصالات بسیار ساده می‌باشد چرا که  بدون آن که نیاز به دستگاه جوش باشد برای اتصال آن‌ها استفاده می‌شود.
در صورتی که اتصالات آسیب ببیند به آسانی می‌توان آن را تعویض کرد. دستگاه‌های گرمایشی و تجهیزات خاص برای اتصال استفاده می‌شود زیرا با سرعت کمی به هم دیگر وصل می‌شوند.

ویژگی‌های دیگر این محصول این است که می‌توان از آن‌ها در پروژه‌های دیگر استفاده نمود یا به اصطلاح استفاده چند باره از آن‌ها که به همین خاطر این ویژگی از آن‌ها با دیگر محصولات متفاوت است.

 

اتصالات پلی اتیلن پیچی

اتصالات پلی اتیلن پیچی

مشخصات ظاهری

این مدل از اتصالات به لحاظ ظاهری از سه قسمت تشکیل شده است:

  • بدنه
  • کوک
  • اورینگ
  • شکاف
  • بوش کردن

نکاتی که برای نصب اتصالات پلی اتیلن پیچی باید رعایت شود؟

  • برای سفت کردن مهره‌ها از برداشته شدن قسمت های مختلف اطمینان حاصل کنید.
  •  در هنگام نصب طول پیچ و مهره‌ها دقت شود زیرا نباید بیشتر از 46 سانتی متر باشد.
  •  قبل از نصب اتصالات از تمیز بودن انتهای لوله‌ها اطمینان حاصل کنید.
  • برای اطمینان از فلنج از نوار تفلون استاندارد استفاده کنید.
اتصالات پلی اتیلن پیچی

اتصالات پلی اتیلن پیچی

 

این اتصالات  چه کاربردهایی دارد؟

اتصالات  در شبکه توزیع آب و کشاورزی کاربرد فراوانی دارند. لوله‌های پلی اتیلنی با قطر خارجی 20 تا 125 میلی متر در بازار موجود می‌باشند.

برای استفاده از اتصالات پلی اتیلن پیچی باید توجه داشته باشید به نوع خط و همچنین نوع پروژه‌ای که دارید برای مثال اتصالات فلنج برای خطوط لوله گاز و یا اتصالات الکتروفیوژن برای انتقال آب کاربردی ندارند و به همین سبب موجب هدر رفتن منابع مالی می‌شود.

برای خطوط لوله پلی اتیلن باید از اتصالات پلی اتیلن استفاده شود ولی باید به این توجه کرد که مدلی که برای آن خط استفاده شود که دارای عملکرد مطلوبی باشد. بیشتر خطاها و اشتباهاتی که اتفاق می‌افتد در قسمت اتصالات در خطوط لوله پلی اتیلن است.

اگر ساخت آن با کیفیت خوبی نباشد، طبق استاندارد بین لوله های پلی اتیلن و اتصالات جوشکاری انجام نگیرد و دستور العمل هارو رعایت نکرده به مشکل بر خورده و این باعث می‌شود هزینه‌های زیادی به پروژه شما اضافه شود پس حتما انتخاب صحیحی داشته باشید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

×